Головне меню

Вхід

Що таке ВІЛ - СНІД?

Що таке ВІЛ?
ВІЛ – скорочення терміну «вірус імунодефіциту людини». ВІЛ руйнує клітини імунної системи людини, які називаються CD4 або T-лімфоцитами. Ці клітини життєво необхідні для нормального функціонування імунної системи, яка захищає організм від хвороб. Коли імунна система послаблена ВІЛ, у людини зазвичай з’являються онкологічні захворювання, вірусні, бактеріальні, паразитичні або грибкові інфекції.

Що таке СНІД?
СНІД – це скорочення терміну «синдром набутого імунодефіциту людини». СНІД – це стадія розвитку ВІЛ в організмі, яка починається, коли імунна система ослаблена ВІЛ настільки, що у людини з’являється декілька серйозних інфекційних або онкологічних захворювань. Якщо у людини немає подібних захворювань або онкологічних явищ, але лабораторні тести свідчать про серйозні порушення в імунній системі, людині також ставлять діагноз СНІД.

Скільки часу необхідно, щоб ВІЛ перейшов у СНІД?
Тривалість переходу ВІЛ у СНІД у кожної людини є індивідуальною та зазвичай залежить від доступності лікування. Загалом, для людини, яка отримує лікування проти ВІЛ, період, протягом якого ВІЛ перехдить у СНІД, може розтягнутися на десять й більше років. UNAIDS вважає, що в країнах, де доступність до АРВ-терапії низька, або зовсім відсутня, проміжок часу переходу ВІЛ у СНІД складає приблизно від 8 до 10 років.

Як виявляють вірус імунодефіциту?
За будь-якими зовнішніми ознаками неможливо виявити, чи є у людини ВІЛ. Єдиний вірний спосіб з’ясувати, чи людина інфікована – провести тест на антитіла до ВІЛ. Аналіз крові може виявити наявність вірусу. Якщо проба крові містить антитіла до ВІЛ, тобто білки, що виробляються організмом для боротьби з інфекцією – тоді вважається, що людина ВІЛ-інфікована, або ВІЛ-позитивна.
Скільки людей мають ВІЛ/СНІД на даний момент?
За оцінками Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS), в світі існує 40,3 мільйони людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом. Міжнародні фахівці очікують, що без належної програми профілактики до 2010 року кількість нових випадків ВІЛ/СНІДу у світі сягне 45 мільйонів.